logo

Dobierz karmę

HOT

user-icon
user-icon
KONTO
user-icon

0

KOSZYK
user-icon
logo
  • Karma dla psa

  • Karma dla kota

  • Akcesoria dla kota

  • Akcesoria dla psa

banner2_mobile
banner1_mobile

Dlaczego warto kupić karmę bezzbożową?

Układ pokarmowy psów jest przystosowany do zupełnie innego rodzaju jedzenia niż nasz. Chociaż dla ludzi zboża często stanowią podstawę diety, to w przypadku czworonogów sytuacja ma się zupełnie inaczej. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz, dlaczego warto kupować karmy bezzbożowe i w jaki sposób mogą one polepszyć zdrowie Twojego zwierzaka.


Dlaczego karma bezzbożowa?


Psy to zwierzęta głównie mięsożerne, a to oznacza, że charakteryzują się zupełnie odmiennym procesem trawienia niż ludzie. Przede wszystkim, nie potrzebują tylu węglowodanów do prawidłowego funkcjonowania. Co więcej, ich nadmiar jest dla nich wręcz szkodliwy. Dzieje się tak, ponieważ w swojej ślinie nie posiadają odpowiednich enzymów, które umożliwiają bezproblemowe trawienie zbóż.


Zboża w karmie dla psa oznaczają zatem kłopoty. Niestety są one wszechobecne, zwłaszcza w przypadku bardziej budżetowych marek sprzedawanych w marketach, gdzie występują tylko śladowe ilości mięsa.


Zboża w karmie dla psa – konsekwencje zdrowotne


Do podstawowych objawów wynikających z nadmiaru zbóż w diecie można zaliczyć wzdęcia i nieprzyjemnie pachnące gazy. To pierwsza oznaka tego, że pies ma problemy z trawieniem. Jeżeli problem nie zostanie odpowiednio wcześnie wyeliminowany, to u zwierzaka mogą pojawić się biegunki, a nawet choroby skórne.


Psy na diecie zbożowej poświęcają znacznie więcej energii na przetrawianie pokarmu. Skutkuje to gorszą kondycją i mniejszą odpornością na schorzenia. Dodatkowo zboża w karmie są pełne alergenów, które mogą uczulić psa i prowadzić do dalszych problemów.

Jak widać, lista nieprzyjemności powiązanych z nieprawidłowym odżywianiem u psa, jest dość długa. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zadbać o dobór odpowiedniej karmy bezzbożowej, by uniknąć tego typu kłopotów i upewnić się tym samym, że czworonóg jest zdrowy!


Karma bezzbożowa – zalety


Dlaczego warto postawić na karmę dla psów bez zbóż?


Nie tylko pozwoli Ci na uniknięcie wyżej wymienionych problemów z Twoim zwierzakiem, ale przyczyni się także do polepszenia jego stanu zdrowia.

Do zalet karmy bezzbożowej należy między innymi to, że zawiera ona dużą ilość mięsa. Zazwyczaj jest to około 50% składu, a w przypadku droższych marek nawet więcej. Jest to rozwiązanie idealne dla psa, ponieważ zamiast niepotrzebnych mu węglowodanów, otrzymuje on więcej wartościowego, zwierzęcego białka. Pozwala mu to na polepszenie procesów trawiennych, dzięki czemu więcej energii może poświęcić na normalne aktywności.


Zboża w karmie dla psa zawierają tak zwane związki antyżywieniowe. Są to na przykład związki fitynowe. Ograniczają one lub wręcz uniemożliwiają zwierzakom przyswajanie składników odżywczych. Z tego powodu nie mogą się one prawidłowo rozwijać i mają niedobory. Karmy bezzbożowe dla psów eliminują ten problem.

Karma bezzbożowa pozbawiona jest żywności genetycznie modyfikowanej. Dodatkowo jest dobra dla psich alergików, gdyż zdecydowana większość alergenów mogących sprowokować reakcje u psa występuje właśnie w różnego rodzaju roślinnych składnikach.


Karmy pozbawione zbóż występują w wielu odmianach i można z powodzeniem przystosować je do psów w każdym wieku i stanie. Właśnie dlatego są najlepszym wyborem!


Karma bezzbożowa, na co zwracać uwagę?


Kupując karmę dla psów bez zbóż, warto zwrócić uwagę na predyspozycje Twojego zwierzaka. Istnieją specjalne mieszanki, które nadają się dla bardziej aktywnych zwierząt, psich seniorów czy też alergików.


Psy aktywne, które wymagają dużej ilości ruchu albo uprawiają czynny sport, powinny przede wszystkim jeść karmę bezzbożową z jak największą zawartością mięsa. 50% składu to w tym przypadku absolutne minimum. Wśród najczęściej występujących składników nieroślinnych w karmach pozbawionych zboża można wymienić mięso z kurczaka i indyka, wołowinę i cielęcinę, ryby i owoce morza, a także owady!

Czy to oznacza, że tylko mięsne karmy są dobre?


Nie. Po prostu zamiast tych zbożowych wybierz te, które w swoim składzie mają łatwiej przyswajalne roślinne składniki. Należą do nich między innymi ziemniaki i bataty, dynia, marchew, brokuł, kalafior, a także owoce, które nie tylko są dla psów zdrowe, ale i bardzo smaczne.

Jeżeli Twój zwierzak jest alergikiem, to warto postawić na karmy hipoalergiczne. W wielu przypadkach samo ograniczenie spożycia zbóż może załatwić sytuację i poprawić jego stan zdrowia. Jeżeli jednak kupujesz karmy bezzbożowe dla psa z alergią, zrezygnuj z tych, które mają w swoim składzie kurczaka, gdyż ten składnik również może uczulać. Zdecydowanie lepiej jest go zastąpić indykiem lub innym mięsem.


A co z psami o specjalnych potrzebach żywieniowych?


Chodzi tu między innymi o dorastające szczeniaki, małe rasy, a także psich seniorów. Istnieje mnóstwo karm bezzbożowych, które dopasowane są do potrzeb konkretnych zwierzaków, na przykład zawierają substancje wzmacniające stawy.

Niezależnie od tego, jakie predyspozycje ma Twój zwierzak, uwzględnienie w jego diecie jakościowej suchej karmy bez zbóż dla psów może mieć tylko i wyłącznie pozytywne efekty!


Chcesz być na bieżąco?

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami i nowościami zapisz swój adres e-mail. Nie wysyłamy spamu!

ZAPISZ

check
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Appet Sp. z o.o., ul. Rusałka 17B, 20-103 Lublin, w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, promocjach lub nowościach zgodnie z polityką prywatności (zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1781). Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili wycofać. (...) pokaż więcej

ZAPISZ

Sprawdź nasze media społecznościowe

Sprawdź nasze media społecznościowe

logo-footer

© 2022 Appet sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki cookies.

Strona wykonana przez AKM-WEB

Strona wykonana przez AKM-WEB
logo-felogo-pllogo-ue