You are currently viewing Algorytm dobierający karmę na podstawie potrzeb zwierzaka. To pomysł nowego start-upu Appet.pl

Algorytm dobierający karmę na podstawie potrzeb zwierzaka. To pomysł nowego start-upu Appet.pl

Do tej pory dobieranie karmy dla psa i kota było bardzo czasochłonne i niełatwe. Wymagało przeznaczenia dużej ilości czasu na poszukiwanie informacji w różnych źródłach lub opieranie się na opiniach innych opiekunów zwierząt.

W rezultacie w dużej ilości przypadków karma jest dobierana niepoprawnie, co odbija się na zdrowiu i samopoczuciu zwierzaka. Niejednokrotnie prowadzi to też do frustracji opiekunów, którzy zrezygnowani szukają pomocy w różnych źródłach, niekoniecznie wiarygodnych.

Niestety w Polsce aż ponad 70% zwierząt domowych ma nieprawidłowo dobraną karmę!

Odpowiedzią na ten problem jest nowy start-up Appet.pl, który pomoże opiekunom psów i kotów dobrać idealną karmę do indywidualnych potrzeb zwierzaka.

Innowacja w skali międzynarodowej

Konfigurator doboru karmy Appet.pl w połączeniu z marketplace 2side to innowacja na międzynarodowym rynku.

To pierwsze takie rozwiązanie, które ułatwi opiekunom zwierząt dobranie właściwej karmy do potrzeb zwierzaka. Jak pokazują badania, ilość domowych zwierząt zwiększa się każdego roku, a opiekunowie coraz większą wagę przywiązują do jak najlepszej opieki nad swoimi pupilami. 

Cena karm jest już kwestią drugorzędną – opiekunom psów i kotów zależy na jak najlepszym dobraniu żywienia do indywidualnych potrzeb zwierzaka.

Pomysł spółki Appet.pl został doceniony za innowacyjność, czego rezultatem jest pozyskane dofinansowanie z PARP w wysokości 1 mln złotych na prace nad platformą.

Spółka otrzymała również finansowanie z funduszu Augere Health Food Fund ASI Sp. z o.o, (który rozwija swój portfel inwestycyjny w kierunku branży pet-tech) na prace badawczo-rozwojowe nad żywieniem zwierząt.

Jak działa algorytm Appet.pl?

45 sekund – tyle mniej więcej zajmuje uzupełnienie informacji w spersonalizowanym profilu zwierzaka, aby otrzymać wyniki najbardziej dopasowanych karm do potrzeb zwierzęcia.

Platforma Appet.pl została stworzona przez programistów we współpracy z zespołem naukowym z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jej działanie opiera się na innowacyjnym algorytmie, który dobiera karmę na podstawie wprowadzonych przez opiekuna zwierzaka danych.

Po uzupełnieniu profilu psa lub kota, opiekun otrzymuje propozycje najbardziej dopasowanych karm, które dostarczą zwierzęciu niezbędnych składników odżywczych. Dodatkowo, opiekun będzie mógł te karmy kupić od wybranego sprzedawcy, bez konieczności poszukiwania tych produktów w innych miejscach.

Konfigurator zapotrzebowania na karmę uwzględnia takie dane, jak rasa, płeć, wiek, alergeny i nietolerancje, jednostki chorobowe czy kwestię kastracji/sterylizacji.

W efekcie potrzeby zwierzaka zestawione będą z produktami dostępnymi w marketplace Appet.

Coraz więcej opiekunów zwierząt ma świadomość, że dieta zwierzęcia jest bardzo ważna w kontekście prewencji chorobowej oraz dla zapewnienia zdrowego i szczęśliwego życia zwierzaka. Konfigurator Appet.pl ułatwi zatem opiekunom dobieranie optymalnej karmy, odpowiadającej na indywidualne potrzeby zwierząt domowych, tym samym wpływając na ich dobrostan i zdrowie.